SETKÁNÍ S ITAY GILEM

 

ITAY GIL - Prezident a zakladatel PROTECT USA

- je kapitán v IDF a sloužil ve speciální izraelské výsadkové brigádě. Poté, co dokončil povinnou vojenskou službu, byl vybrán do speciálního komanda "YAMAM" (elitní jednotka na boj s terorismem a záchrannu rukojmí ). Gil se účastnil až tři misí každý den v průběhu deseti let.

Gil přizpůsobil Krav Maga skutečnému bojovému studium ke splnění potřeb reálných životních situacích se kterými se potýkají ve své vojenské praxi.V důsledku toho se stal hlavním instruktorem jednotky.
...
Z letech 1992-1997 Gil byl výkonným ředitelem všech vzdělávacích programů pro Pol izraelskou pohraniční polici, stejně tak pro tajnou zpravodajskou službu. Během tohoto období, režíroval vzdělávací programy pro 5000 policistů a bezpečnostních pracovníků ročně.

Itay Gil nadále slouži v IDF rezerv, kde je kapitán a vedoucí bojový instruktor a strategický plánovač pro elitní tajné protiteroristické týmy.

Dnes Itay učí pouze zvláštní síly a elitní jednotky. Mnoho lidí vidělo krav maga přehlídku v jeho podání a každý byl ohromen jeho schopností a jeho přístup není nesmysl. Dnes Itay cestuje do zahraničí pravidelně do Austrálie, Nového Zélandu a dalších zemích, kde vyučuje izraelské obranné taktiky elitních bojovníků a jednotek. On se stal mezinárodně známým odborníkem.
Ti z nás, kteří jsme měli tu čest pod jeho vedením trénovat jsme zjistili jak efektivní je bojovník a byla velká čest se to naučit z první ruky právě od Itay Gila.

Při setkání s ním mohu říci, že on je jeden z nejvíce zkušených instruktorů které jsem kdy potkal. Na bitevním poli tam není čas na trénink, není to generálka, to je skutečná věc. Na bojišti už není čas si něco vyzkoušet tam už jde o život. jeho techniky a vyuka je založena na realitě života.

Pravda o bitvě, to je pravda izraelského boje.

Cítím se velmi poctěn mít možnost trénovat s Itay Gilem , v dnešní době jen zřídka učí civilisty. Přes jeho mnoho let tréninku Itay nadále hledá lepší způsoby, jak se bránit před hrozbami, kterým čelí dnes v Izraeli.

Jeho přístup je založen na realitě života v Izraeli dnes, ne v Japonsku před 200 lety. . Jako takový je stále inovuje, on je na špici obrany dnešní reality . Zatímco mnoho Krav Maga učitelů učí již zastaralé techniky , Itay se školí zůstat na vrcholu své hry. Byla velká čest se s ním setkat, trénovat a slyšet jeho rady. Při jeho pochvale jsem zjistil, že jsem se vydal tou správnou cestou reálné sebeobrany.